06.06.2019

Kampaň Buď ACTIVE! bojuje proti stresu na pracovisku

Cieľom kampane Buď ACTIVE! bolo pripomenúť zamestnancom v biznis centrách, aký dôležitý je pre ich fyzické a psychické zdravie aktívny pohyb. Zároveň im má ukázať, ako si úplne vypnúť myseľ, aby sa človek skutočne zrelaxoval. Podľa psychologičky Petry Solárikovej „aj 10 minút v správnom prostredí má potenciál navodiť pre človeka v strese uvoľnenie“.

A práve inšpiratívne prostredie, spojenie ľahkého športu a psychického oddychu predstavil  projekt Buď ACTIVE! V termíne od 27. mája do 7. júna 2019 vo vybraných bratislavských biznis centrách dostali vystresovaní pracovníci možnosť vyskúšať si hry vo virtuálnej realite. Na výber je aktuálne veľmi populárny hokej a lukostreľba, ktorá ponúkla skutočne netradičný zážitok.

img

Kampaň Buď ACTIVE! je voľným pokračovaním projektu Charge Room, ktorá vďaka svojmu vybaveniu ako prvá nabíjačka pre ľudí na svete fungovala v biznis centre Westend Gate v roku 2017. Uznávaná psychologička Petra Soláriková vtedy interiér nabíjačky nielen navrhla, ale počas jej fungovania stres priamo na mieste aj skúmala a prišla so zaujímavými závermi.

„Výsledky jasne hovoria o tom, že účastníci výskumu vo veku od 20 do 61 rokov, ktorí si mali možnosť nabíjačku pre ľudí vyskúšať, odchádzali po 10-minútovom relaxe zbavení stresu. Zatiaľ čo po príchode bola na škále od 10 do 35 priemerná hodnota stresu účastníkov na hodnote takmer 20 bodov, po absolvovaní Charge Room klesla na 13 bodov,“ uviedla. Kampaň Buď ACTIVE! mala podobné ciele.

„Fyzická aktivita sa významným spôsobom podieľa na odbúravaní napätia, môže prospieť ako k zvýšeniu pozitívnej nálady, tak aj k lepšiemu pracovnému výkonu. Výhodou tohto konceptu je, že je to možnosť uvoľnenia priamo v pracovnom prostredí, čo sa nárazovej víkendovej aktivite nie vždy vyrovná. Takto môže pôsobiť ako alternatívna "prestávka" v práci, ktorá je na rozdiel od iných zdraviu prospešná a taktiež môže podporiť dobré neformálne vzťahy na pracovisku,“ dodala Soláriková.

Do kampane sa zapojili aj niektorí herci, moderátori či influenceri. Športové hry vo virtuálnej realite si zahrali Števo Martinovič známy z filmu Cuky Luky alebo televízneho seriálu Svet podľa Evelyn, ale aj influencerka Táňa Žideková. Predviesť sa prišli aj obľúbený moderátor z rádia Europa 2 Matúš Krnčok či bývalá misska a modelka Lucia Slaninková.

img

Tie najlepšie výkony môžete sledovať aj na Instagrame pod hashtagom #activeproteinchallenge. Pridajte sa aj vy! Vstaňte zo stoličky a urobte niečo pre svoje zdravie! Stačí urobiť 10 drepov alebo miesto výťahu použiť schody. Buďte ACTIVE! s Active Protein. 

img