01.10.2020

Najobľúbenejšou značkou bezlaktózových výrobkov je Rajo Laktofree

Spotrebitelia si v augustovom prieskume spoločnosti Nielsen zvolili Rajo Laktofree za najobľúbenejšiu značku bezlaktózových mliečnych výrobkov na Slovensku. Dosiahla pomerne vysokú znalosť až 45 % opýtaných. Tri ďalšie konkurenčné značiek si podelili priečky na úrovni približne 28 %.

Spoločnosť Rajo začala vyrábať bezlaktózové mliečne výrobky pod značkou Laktofree v roku 2010. Počas dekády vybudovala silné povedomie o produktoch nielen u laktointolerantných spotrebiteľov, ale aj medzi gastroenterológmi, výživovými poradcami či u seniorov, ktorí sú náchylnejší na problémy s trávením laktózy.

Laktofree produkty sú vyrobené pridaním enzýmu laktáza, ktorý rozkladá laktózu na jednoduchšie a ľahšie stráviteľné formy cukrov. Mlieko a mliečne výrobky si tak naďalej uchovávajú prirodzený obsah prospešného vápnika a bielkovín.

Ku klasickým bezlaktózovým mliečnym výrobkom ako je mlieko, maslo a tvaroh pribudli v Laktofree portfóliu postupne aj cottage cheese či smotany na varenie a šľahanie. V lete tohto roka uvidelo Rajo na trh novinky - bezlaktózové smotanové jogurty v štyroch príchutiach a bezlaktózovú kyslú smotanu. Doplnili tak širokú ponuku Laktofree výrobkov.

Kampaň s novinkami prebieha v októbri prostredníctvom online a vonkajších plôch. Hlavným posolstvom je chuť a lahodnosť bezlaktózových výrobkov. Laktointolerantní spotrebitelia tak už nemusia viac robiť kompromisy.

Laktofree jogurty OOH