02.04.2024

Mliekareň RAJO mení názov na MEGGLE Slovakia, výrobky pod značkou rajo pokračujú

Bratislava 2.4.2024 – Značka rajo je na Slovensku už takmer 30 rokov synonymom pre obľúbené a kvalitné mliečne výrobky. Sila značky rajo bola aj dôvodom, prečo do spoločnosti RAJO v roku 2001 vstúpila nemecká spoločnosť MEGGLE AG. Dnes, v utorok 2.4.2024, pristupuje materská spoločnosť k formálnej zmene a zjednocuje názov svojej dcérskej spoločnosti na Slovensku s ostatnými spoločnosťami v rámci skupiny MEGGLE. Výroba v bratislavskom závode však pokračuje bez zmeny, rovnako aj značka mliečnych produktov rajo ostáva zachovaná.

Spoločnosť RAJO je súčasťou skupiny MEGGLE už viac ako 20 rokov a počas tohto obdobia zaznamenala mimoriadne pozitívny vývoj. Od 2.4.2024 sa príslušnosť spoločnosti RAJO ku skupine MEGGLE prejaví aj v názve spoločnosti a mliekareň bude od tohto dátumu pôsobiť ako MEGGLE Slovakia s. r. o. S Matthiasom Oettelom, generálnym riaditeľom MEGGLE Group GmbH, a tiež Erwinom Horváthom a Branislavom Kušnierikom, ktorí obidvaja pôsobia v sídle spoločnosti v Bratislave, tvoria riadiaci tím traja skúsení manažéri.

Nový názov spoločnosti a celej skupiny nesie meno zakladateľov nemeckej spoločnosti, rodiny Meggle, ktorí pôsobia v mliekarenskom priemysle už tri generácie. V súčasnosti spoločnosť MEGGLE pôsobí v približne 20 krajinách, zamestnáva viac ako 2 500 ľudí a svoje produkty predáva vo viac ako 100 krajinách po celom svete.

"Značka rajo predstavuje pre zákazníkov na Slovensku maximálny pôžitok a vynikajúcu kvalitu produktov. Preto ju naďalej zachovávame ako názov produktu, organizačne však chceme našich kolegov na Slovensku priblížiť ku skupine MEGGLE," vysvetľuje Matthias Oettel, CEO skupiny MEGGLE.

Zmena názvu spoločnosti nemá žiadny vplyv na vlastnícku štruktúru, výrobný areál ani na približne 400 zamestnancov slovenskej mliekarne a značku rajo. Výrobky pre slovenský trh sa budú naďalej vyrábať v bratislavskom závode pod značkou rajo.


-----

O skupine MEGGLE

Tradícia, kvalita a neustála inovácia sú receptom na úspech spoločnosti MEGGLE už viac ako 135 rokov. V roku 1887 založil Josef Anton Meggle I. továreň na výrobu syra v meste Wasserburg am Inn, čím položil základy úspešnej histórie spoločnosti. Dnes je spoločnosť MEGGLE Group GmbH jedným z najznámejších výrobcov značkového tovaru v potravinárskom a spracovateľskom priemysle. V divízii spotrebných výrobkov predstavujú mliečne, pekárenské a rastlinné výrobky maximálny pôžitok a pohodlie. Najznámejším výrobkom spoločnosti MEGGLE je jemné bylinkové maslo. Spoločnosť MEGGLE vyrába pomocné látky a vysokokvalitné suché produkty, ako je laktóza, pre farmaceutický a potravinársky priemysel a predáva ich po celom svete v divízii Ingredients. V roku 2022 dosiahla skupina MEGGLE tržby vo výške približne 1,5 miliardy eur s približne 2 500 zamestnancami v šiestich výrobných závodoch po celom svete (z toho tri v Nemecku). Sídlo spoločnosti sa stále nachádza tam, kde sa to všetko pred viac ako 135 rokmi začalo: vo Wasserburgu am Inn v Hornom Bavorsku.