Acidko  

Active Protein

Active Protein je prvý komplexný rad mliečnych proteínových výrobkov spoločnosti Rajo. Dodá organizmu tú správnu energiu a zasýti na dlhý čas. Active Protein, vychutnaj si deň naplno.

raj-40-1-active-protein-kreslenka-v01-1-originalActive Protein a zdravie

Čo sú proteíny?


Proteíny sú základným stavebným prvkom každej bunky, ktoré sú spolu s tukmi a sacharidmi základným zdrojom energie pre ľudský organizmus. Na rozdiel od tukov a cukrov, si ľudské telo nevie energiu prijatú z proteínov, ukladať do zásoby, preto je energia prijatá z bielkovín „tá pravá“. Znižujú pocit neadekvátne silného, tzv. vlčieho hladu, čím znižujú riziko vysokého energetického príjmu vedúceho k nadváhe. Proteíny živočíšneho pôvodu majú vyššiu výťažnosť pre ľudský organizmus ako proteíny rastlinného pôvodu Ideálne množstvo proteínov pre ľudský organizmus je 0,9 g na kilogram hmotnosti.

raj-40-1-active-protein-kreslenka-v01-2-original

preČO potrebujeme PROTEÍNY?

Vyšší podiel proteínov napomáha k rovnováhe a správnemu fungovaniu všetkých dôležitých funkcií v tele.  Je dokázané, že strava bohatá na bielkoviny prospieva zdraviu a podporuje spaľovanie prebytočných tukov. Sú výborné na zasýtenie s dlhodobým efektom, ktoré nezaťaží organizmus, na budovanie a udržanie svalovej hmoty a udržanie zdravých kostí.