Novinky

ŠKOLA IDE NA SLOVAN - Rajo spolupráca s HC Slovan


„ŠKOLA IDE NA SLOVAN“ je úspešný komunitný projekt vzájomnej spolupráce medzi hokejovým klubom HC SLOVAN BRATISLAVA a Bratislavským samosprávnym krajom (BSK). Vďaka tomuto projektu sa podarilo od roku 2012 sprostredkovať jedinečný športový zážitok zo zápasov bratislavského klubu v nadnárodnej hokejovej súťaži v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pre takmer 3 000 detí zo základných a stredných škôl z Bratislavského kraja. Na každý domáci ligový zápas pozýva HC SLOVAN Bratislava cca 45-člennú skupinu detí, pričom im zabezpečí dopravu, bezplatný vstup do určeného sektoru vrátane starostlivosti zo strany stewardov počas celého zápasu, ako aj bezplatné klubové suveníry a možnosť nahliadnuť do niektorých priestorov štadióna, vrátane napr. prehliadky Siene slávy slovenského hokeja s odborným výkladom.

Sme veľmi radi, že projekt v sezóne 2014/2015 podporuje aj spoločnosť Rajo a.s. a aj na základe toho je pre aktuálny ročník prispôsobená téma, ktorou je zdravé stravovanie a zdravý životný štýl.

A ako si návštevu domáceho zápasu môžu deti zaslúžiť?

Žiaci základných škôl mali úlohu jasnú. Pripraviť maketu hokejistu plného sily z obalov mliečnych produktov Rajo. Rovnako ako oni, každý hokejista potrebuje mliečne výrobky plné vápnika, aby mal pevné kosti a silné zuby. Je vidieť, že deti to dobre vedia a ich výtvory boli skutočne veľmi kreatívne.

ZŠ Rohožník

zs_rohoznik_2-original   zs_rohoznik_1-original

ZŠ Vištuk

zs_vistuk-original

Pre stredné školy sme ako úlohu vymysleli rôzne športové aktivity. Majú si zorganizovať športový resp. aktívny deň s Acidkom. zobrať celú triedu a Acidko na túru, alebo kdekoľvek inde. Hlavné je, aby si nezabudli zobrať foťák a spraviť s ním čo najviac spoločných fotiek.

Aktívny atletický športový deň s výrobkami Rajo v Gymnáziu L. Novomeského:

gym_novomeskeho-original   gym_novomeskeho02-original