Novinky

Aby vám telo nevyhlásilo štrajk


Určite poznáte ten nepríjemný pocit ťažkého žalúdka po sviatkoch. Ste prejedení, unavení, nevládzete pracovať ani rozmýšľať, váš metabolizmus vyhlási štrajk. Príčinu treba hľadať v ťažkých a mastných sviatočných jedlách, s ktorými si telo nevie tak ľahko poradiť. Nemusíte sa však preto vzdávať chutných tradičných dobrôt, na ktoré sa tešíte celý rok. Stačí do svojho jedálnička zakomponovať čerstvé syry Cottage Cheese.

Dobré baktérie

Cottage Cheese je ľahko stráviteľný a výdatne pomáha pri trávení. Vzniká kysnutím odtučneného mlieka pomocou vybraných kultúr baktérií rodu Lactococcus a Leuconostoc. Baktérie sú v Cottage Cheese živé počas celej 28-dňovej doby spotreby. Aj vďaka tomu vám Cottage Cheese pomôže zbaviť sa pocitu presýtenosti a problémov so zažívaním.

Výhodou syrov Cottage Cheese je navyše nízky obsah tuku (4%), ale pritom vysoký obsah bielkovín a minerálnych látok, predovšetkým vápnika, fosforu a vitamínov A, B, D a E.

Nehladujte, kombinujte!

Z piatich príchutí Cottage Cheese si určite vyberie každý člen vašej rodiny. Skúste týmto zdravým a chutným syrom nahradiť niektoré ingrediencie vo vašich obľúbených sviatočných, ale i všedných pokrmoch. Cottage Cheese biely alebo pažítka určite ocení každá mamička, je ideálnou náhradou majonézy v šalátoch. Príchuť oliva s paradajkou sa zase skvele hodí do slaného koláča pre deti. Ocino si aj sám veľmi rýchlo pripraví z Cottage Cheese chilli rýchly a chutný dip k zemiakom alebo chuťovkám nachos. A keď príde nečakaná návšteva, zalovte v chladničke, vytiahnite Cottage Cheese šunka–chren a za 5 minút máte fantastické šunkové rolky.

Ideálne je siahnuť po Cottage Cheese ráno alebo počas dňa, keď na vás príde „vlčí“ hlad. Jednoducho si dáte pár lyžičiek vašej obľúbenej príchute s celozrnným pečivom, prípadne zeleninou. Doprajete si tak chutný snack a zároveň prísun životodarných bielkovín, ktoré vás nabijú energiou.

Ak patríte medzi tých, ktorí chcú byť zdraví a fit, ale zároveň sa nechcú obmedzovať, Cottage Cheese je pre vás výborná voľba.